Prejsť na hlavný obsah
Agriculture and rural development

Makrónky Loukoumi Geroskipou CHZO

V tomto recepte sa spája Loukoumi Geroskipou PGI s makrónkami a vznikajú tak dobroty vo veľkosti porcie, dokonalé na akúkoľvek príležitosť.

Ako sa to robí

Ingrediencie

  • 28 ks Loukoumi Geroskipou CHZO

  • 25 g mletých mandlí

  • 175 g práškového cukru

  • štipka červenej práškovej potravinárskej farby

  • 90 g vaječných bielkov

  • 75 g kryštálového cukru

Postup

1. Na prípravu makrónok je vhodný kuchynský robot. Do kuchynského robota dáme mleté mandle, práškový cukor a potravinársku farbu a dobre pomiešame.

2. Vaječné bielka šľaháme s kryštálovým cukrom v mixéri na strednej rýchlosti dotuha. Mandľovú zmes primiešame k vaječným bielkom a miešame, kým sa pekne neprepoja. Cesto by malo mať lávovú konzistenciu.

3. Cestom naplníme cukrárske vrecko a na silikónovú podložku na plechu na pečenie vytláčame kruhy s priemerom 3 cm.

4. Dvakrát poklepeme plechom na pečenie na rovnom povrchu, aby sa odstránili vzduchové bubliny z cesta a na 30 minút odložíme. Predhrejeme si rúru a pečieme 19 minút pri teplote 140 °C.

5. Z loukoumi vykrajujeme kruhy s priemerom 4 cm a stláčame ich medzi dve polovice makrónky. Tento recept vystačí približne na 28 makrónok.

6. Dobrú chuť, toto sú makrónky Loukoumi Geroskipou CHZO!

Dôvody, pre ktoré sa zamilujete do Loukoumi Geroskipou CHZO

Loukoumi Geroskipou CHZO sa vyrába na juhozápadnom pobreží Cypru a je to želatínová cukrovinka so sladkou chuťou. Tento výrobok je v ponuke s rozmanitými príchuťami, je nakrájaný na hranaté porcie a posypaný práškovým cukrom či strúhaným kokosom.

Loukoumi Geroskipou CHZO je na dotyk pevný, ale keď sa dostane na jazyk, odhalí sa jeho mäkká sladkosť.

Aj keď sa loukoumi distribuuje do celého sveta, návštevníci zblízka aj zďaleka sa zbiehajú do mesta, aby ochutnali malé klenoty Yeroskipou.