Skip to main content
Agriculture and rural development

Makaroniki Loukoumi Geroskipou ChOG

Dzięki połączeniu w tym przepisie Loukoumi Geroskipou ChOG z makaronikami otrzymujemy cudowną przekąskę niewielkich rozmiarów, idealną na każdą okazję.

Przepis

Składniki

  • 28 szt. Loukoumi Geroskipou ChOG

  • 25 g mielonych migdałów

  • 175 g cukru pudru

  • szczypta czerwonego barwnika spożywczego

  • 90 g białek jaj

  • 75 g cukru kryształu

Przygotowanie

1. Do przygotowania makaroników doskonale nada się malakser. Umieść w malakserze mielone migdały, cukier puder oraz barwnik spożywczy i dobrze wymieszaj.

2. Korzystając z miksera, ubij na średniej prędkości białka z cukrem kryształem, aż staną się sztywne. Połącz ubite białka z masą migdałową i mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Powinna ona mieć gęstość lawy.

3. Masę nałóż do rękawa cukierniczego i na blaszkę wyłożoną silikonową matą wyciskaj kółka o średnicy 3 cm.

4. Stuknij blaszką dwa razy o płaską powierzchnię, aby z masy uciekły bąbelki powietrza, i odstaw na 30 minut. Piecz przez 19 minut w piekarniku rozgrzanym do 140°C.

5. Z lokum wytnij kółka o średnicy 4 cm i włóż je między połówki makaroników. Z tego przepisu otrzymasz około 28 makaroników.

6. Smacznego! To makaroniki Loukoumi Geroskipou ChOG!

Powody, by zakochać się w Loukoumi Geroskipou ChOG

Loukoumi Geroskipou ChOG produkowane na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru to rodzaj słodkiej galaretki. Produkt ten jest dostępny w różnych smakach. Sprzedaje się go w niewielkich, sześciennych kawałkach pokrytych cukrem pudrem lub wiórkami kokosa.

Choć Loukoumi Geroskipou ChOG są twarde w dotyku, po włożeniu do ust ujawnia się ich słodka miękkość.

Mimo że lokum są rozprowadzane na całym świecie, turyści z bliska i z daleka wciąż przybywają do Geroskipou, aby skosztować małych klejnotów tego cypryjskiego miasteczka.

Makaroniki Loukoumi Geroskipou ChOG