Skip to main content
Agriculture and rural development

Makarūni ar lukumu Loukoumi Geroskipou AĢIN

Šī recepte, kurā makarūnu pildīšanai izmantots lukums Loukoumi Geroskipou AĢIN, ļaus pagatavot gardumus, kas piemēroti pasniegšanai jebkurā situācijā.

Pagatavošana

Sastāvdaļas

  • 28 gab. lukuma Loukoumi Geroskipou AĢIN

  • 25 g maltu mandeļu

  • 175 g pūdercukura

  • šķipsniņa sarkanas pārtikas krāsvielas

  • 90 g olu baltumu

  • 75 g smalkā cukura

Soli pa solim

1. Makarūnu gatavošanā lieliski noder virtuves kombains. Maltās mandeles, pūdercukuru un pārtikas krāsvielu ieber virtuves kombainā un rūpīgi samaisa.

2. Olu baltumus ar pūdercukuru puto ar mikseri vidējā ātrumā, līdz izveidojušās stingras putas. Saputotajos olu baltumos iecilā mandeļu maisījumu, līdz masa vienmērīgi sajaukusies. Mīklai jābūt ar biezi plūstošu konsistenci.

3. Mīklu iepilda konditorejas maisiņā un uz silikona paklāja, kas uzklāts uz cepamās plāts, izspiež apļus 3 cm diametrā.

4. Cepamo plāti divas reizes viegli atsit pret līdzenu virsmu, lai mīklā nepaliktu gaisa burbuļi, un atstāj uz 30 minūtēm. Liek krāsnī, kas iepriekš sakarsēta līdz 140 °C, un cep 19 minūtes.

5. No lukuma izspiež aplīšus 4 cm diametrā un ievieto starp makarūnu pusītēm. No receptē norādītā daudzuma iznāk aptuveni 28 makarūni.

6. Makarūni ar lukumu Loukoumi Geroskipou AĢIN – lai labi garšo!

Ar ko izceļas lukums Loukoumi Geroskipou AĢIN?

Ar Loukoumi Geroskipou AĢIN apzīmētais produkts, ko ražo Kipras dienvidrietumu piekrastē, ir želejveida saldums. Tas pieejams dažādās garšas niansēs, sagriezts nelielos četrkantainos gabaliņos un pārkaisīts ar pūdercukuru vai kokosriekstu skaidiņām.

Lukums Loukoumi Geroskipou AĢIN no ārpuses šķiet stingrs, taču, uzlikts uz mēles, izrādās saldi kūstošs.

Lai gan lukums ir izplatīts visā pasaulē, uz Geroskipu pilsētu joprojām straumēm plūst tuvi un tāli viesi, kas vēlas nogaršot šīs pilsētas izcilo gardumu.

Makarūni ar lukumu Loukoumi Geroskipou AĢIN