Pāriet uz galveno saturu
Agriculture and rural development

ACVN “Allgäeuer Bergkäese”

Aizsargāts cilmes vietas nosaukums (ACVN) garantē, ka konkrētajā reģionā notiek visi ražošanas, pārstrādes un sagatavošanas procesa posmi.

Vēsture

ACVN "Algäuer Bergkäse" ir siers, kas izgatavots no svaiga govs piena Algojas reģionā Vācijā. Eiropas aizsargātais cilmes vietas nosaukums tam tika piešķirts 1997. gadā.

Svaigais piens, kas iegūts no ganāmpulkiem, kuri ganās ziemeļu Alpu piekājes kalnu pļavās, dara sieru ACVN "Algäuer Bergkäse" par īpašu. Lindavas rajoni (Konstances ezers), Oberallgäu, Ostallgäu, Unterallgäu Bavārijas švābu daļā, ieskaitot Kaufbeirenes, Kemptenes un Memmingenes pilsētas, kas arī atrodas šajā Vācijas daļā, piedāvā unikālu vidi šī slavenā siera ražošanai. Sieru ACVN "Algäuer Bergkäse" ražo arī Rāvensburgas un Konstances ezera rajonā, kas atrodas dienvidaustrumos no kaimiņzemes Bādenes-Virtembergas.

sniega pārseguma kalnu grēda un saullējumi
Liellopi leknajās kalnu pļavās ar skatu uz Algojas Alpiem’. iStock.com/Drepicter

Šveices Alpu gani Algojas reģionā ar leknajām kalnu ganībām un elpu aizraujošo Alpu ainavu apmetās 19. gadsimtā.  Piensaimnieki no Šveices Alpiem uz dzīvi Algojas reģionā apmetās arī tāpēc, ka tas viņiem atgādināja viņu valsti: klimats, ainavas un lauksaimniecības struktūra. Kopš tā laika viņi sāka izmantot savus siera gatavošanas paņēmienus, iedvesmojoties, piemēram, no tradicionālā Šveices siera Emmental. Tādējādi viņi izveidoja jaunas siera šķirnes, kā arī uzlaboja esošās šķirnes, jo īpaši Bergkäse (kalnu siers).

Ražošana

siers, kas tur Algäuer Bergkäse

Katrā kalnu apvidū ražotie produkti ir ar specifisku garšu, un ACVN "Algäuer Bergkäse" nav izņēmums. Visos ražošanas posmos – no piena iegūšanas līdz siera ražošanai – augstu kvalitātes standartu ievērošana ir sevišķi svarīga. Saskaņā ar vietējo piena ražotāju apvienību piens nāk no skaidri noteikta ražošanas apgabala. Reģiona siera ražotāji izmanto tikai neapstrādātu govs pienu, ko pirms sarecināšanas silda līdz temperatūrai, kas ir zemāka par 40 °C.

Siera ritulis, ko ietver miza, kurā ACVN "Algäuer Bergkäse" siers nogatavināts, sver no 15 līdz 50 kg. Caurumi, saukti arī par siera acīm, parasti ir zirņu lielumā, un tie siera masā attīstās tikai izolēti un retināti. Siera Algäuer Bergkäse ACVN sausnas saturs ir 62 %, un siera nogatavināšanas periods ilgst 4 mēnešus. Siera tauku saturs ir vismaz no 45 līdz 49 %.

ACVN "Algäuer Bergkäse" joprojām ir neatdarināms, jo tikai šim sieram piemīt tam raksturīgais maigais Alpu ganību aromāts.

Sīkāka informācija

ACVN "Algäuer Bergkäse" – juridiskās specifikācijas

Aizsargāts cilmes vietas nosaukums

Kvalitatīva pārtika un dzērieni visā Eiropā