ES kvalitātes shēmu mērķi
ES kvalitātes politikas mērķis ir aizsargāt specifisku produktu nosaukumus, lai popularizētu produktu unikālās īpašības, kuras saistītas ar to ģeogrāfisko izcelsmi, kā arī tradicionālo zinātību.
Produktu nosaukumiem var pievienot “ģeogrāfiskās izcelsmes norādi” (ĢIN), ja tiem ir īpaša saikne ar to ražošanas vietu. ĢIN atpazīstamība ļauj patērētājiem droši izvēlēties un atšķirt kvalitatīvus produktus un vienlaikus palīdz ražotājiem sekmīgāk tirgot savus produktus.
Produkti, kam ir piešķirta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde vai kas tiek izskatīti, ir iekļauti kvalitatīvu produktu reģistrā. Tur iekļautas arī ziņas par katra produkta ģeogrāfisko izcelsmi un ražošanas specifikācijām.
Par intelektuālo īpašumu atzītajām ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm ir arvien lielāka nozīme tirdzniecības sarunās starp ES un citām valstīm.
Citas ES kvalitātes shēmas akcentē tradicionālo ražošanas procesu vai produktus, kas ražoti apgabalos ar sarežģītiem dabas apstākļiem, piemēram, kalnos vai salās.
Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes
Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes iedibina intelektuālā īpašuma tiesības uz konkrētiem produktiem, kuru iezīmes ir kādā īpašā veidā saistītas ar ražošanas apgabalu.
Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes ir šādas:
- ACVN – aizsargāts cilmes vietas nosaukums (pārtikai un vīnam),
- AĢIN – aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (pārtikai un vīnam),
- ĢIN – ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem un aromatizētam vīnam).
ES ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu sistēma aizsargā tādu produktu nosaukumu, kuri nāk no kāda konkrēta reģiona un kuriem piemīt konkrētas īpašības vai slava, kas saistīta ar ražošanas reģionu. Atšķirības starp ACVN un AĢIN ir saistītas galvenokārt ar to, cik daudz produkta izejvielu nāk no attiecīgā apgabala vai cik lielai ražošanas procesa daļai jānorit konkrētajā reģionā. ĢIN pastāv tikai stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem un aromatizētajiem vīniem.
Aizsargāts cilmes vietas nosaukums (ACVN)
Produktu nosaukumi, kas reģistrēti kā ACVN, ir ar ražošanas vietu ir saistīti visciešāk.

Produkti
Pārtika, lauksaimniecības produkti un vīni
Specifikācijas
Visiem ražošanas, pārstrādes un sagatavošanas procesa posmiem jānotiek konkrētajā reģionā.
Attiecībā uz vīniem tas nozīmē, ka vīnogām jābūt vienīgi no ģeogrāfiskā apgabala, kurā vīns ir ražots.
Piemērs
Ar ACVN “Kalamata” apzīmētā olīveļļa ir pilnībā ražota Kalamatas reģionā Grieķijā, izmantojot šī reģiona olīvu šķirnes.
Marķējums
— Pārtikas un lauksaimniecības produktiem obligāts
— Vīnam fakultatīvs
Aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (AĢIN)
AĢIN uzsver saikni starp konkrētu ģeogrāfisko reģionu un produkta nosaukumu gadījumos, kad kāda no produktam piemītošajām īpašībām, produkta reputācija vai cita iezīme ir nesaraujami saistīta ar tā ģeogrāfisko izcelsmi.

Produkti
Pārtika, lauksaimniecības produkti un vīni
Specifikācijas
Vairumā gadījumu vismaz viens no produkta ražošanas, pārstrādes vai sagatavošanas posmiem norisinās attiecīgajā reģionā.
Attiecībā uz vīnu tas nozīmē, ka vismaz 85 % izmantoto vīnogu jābūt no ģeogrāfiskā apgabala, kurā vīns faktiski ražots.
Piemērs
Ar AĢIN “Westfälischer Knochenschinken” apzīmēto šķiņķi ražo Vestfālenē, izmantojot senus paņēmienus, taču izmantotā gaļa nav iegūta tikai no dzīvniekiem, kas dzimuši un audzēti šajā konkrētajā Vācijas reģionā.
Marķējums
— Pārtikas un lauksaimniecības produktiem obligāts
— Vīniem fakultatīvs
Stipro alkoholisko dzērienu un aromatizēto vīnu ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (ĢIN)
ĢIN aizsargā konkrētā valstī, reģionā vai apdzīvotā vietā radīta stiprā alkoholiskā dzēriena vai aromatizētā vīna nosaukumu gadījumos, kad produkta īpašā kvalitāte, reputācija vai citas iezīmes ir cieši saistītas ar tā ģeogrāfisko izcelsmi.

Produkti
Stiprie alkoholiskie dzērieni un aromatizētie vīni
Specifikācijas
Vairumā gadījumu vismaz vienam no produkta destilēšanas vai sagatavošanas posmiem jānorisinās attiecīgajā reģionā. Tomēr izejvielām nav jābūt no attiecīgā reģiona.
Piemērs
Ar ĢIN “Irish Whiskey” apzīmētais dzēriens Īrijā tiek brūvēts, destilēts un nogatavināts kopš 6. gadsimta, bet izejvielas nenāk vienīgi no Īrijas.
Marķējums
Visiem produktiem fakultatīvs
Garantēta tradicionālā īpatnība
Garantēta tradicionālā īpatnība (GTĪ) izceļ tradicionālos aspektus, tādus kā produkta gatavošanas veids vai sastāvs, taču nesasaista to ar konkrētu ģeogrāfisko apgabalu. Produkta nosaukums, kas reģistrēts kā GTĪ, aizsargā to pret viltošanu un ļaunprātīgu izmantošanu.

Produkti
Pārtika un lauksaimniecības produkti
Piemērs
Ar GTĪ Gueuze tiek apzīmēts tradicionāls alus, ko iegūst spontānā fermentācijā. To parasti ražo Briselē (Beļģijā) un tās apkārtnē. Tā kā tas ir GTĪ, tā ražošanas metode ir aizsargāta, tomēr to var ražot arī citur.
Marķējums
Visiem produktiem obligāts
Citas shēmas
Produkts no kalnu rajoniem
Kvalitātes apzīmējums “produkts no kalnu rajoniem” uzsver tāda produkta īpašības, kas ražots kalnu apgabalos, kuros ir sarežģīti dabas apstākļi.
Šī aspekta atzīšana sagādā priekšrocības gan lauksaimniekiem, gan patērētājiem, jo tā ļauj ne vien sekmīgāk tirgot produktu, bet arī panākt, ka patērētājam ir skaidras dažas šā produkta īpašības.
Produkti
Lauksaimniecības un pārtikas produkti
Specifikācijas
Izejvielām un dzīvnieku barībai jābūt no kalnu apvidiem. Ja produkti tiek pārstrādāti, arī pārstrādei jānorit kalnu apvidos.
Ziņojums par kalnu lauksaimniecības pārtikas produktu marķēšanu
ES tālāko reģionu produkts
Lauksaimniecība ES tālākajos reģionos saskaras ar grūtībām, ko rada nošķirtība un izolētība, kuru rezultāts ir sarežģīti ģeogrāfiskie un meteoroloģiskie apstākļi. Lai nodrošinātu lielāku informētību par lauksaimniecības produktiem, kas nāk no ES tālākajiem reģioniem (no Francijas aizjūras departamentiem Gvadelupas, Francijas Gviānas, Reinjonas un Martinikas, kā arī no Azoru salām, Madeiras un Kanāriju salām), ir izveidots īpašs logotips.

Produkti
Lauksaimniecības un pārtikas produkti
Specifikācijas
Ražoti tālākajos reģionos
Marķējums
ES tālāko reģionu lauksaimniecības un pārtikas produktu logotips
Brīvprātīgas sertifikācijas shēmas
Palīdzēt patērētājiem gūt pārliecību par izvēlēto produktu kvalitāti var arī brīvprātīgas sertifikācijas shēmas, kas izveidotas valsts līmenī vai ko pārvalda privāti ekonomikas dalībnieki.
Papildus ES līmeņa shēmām pastāv daudzas privātas un nacionālas pārtikas kvalitātes shēmas un marķējumi, kas aptver plašu iniciatīvu klāstu un darbojas starp uzņēmumiem vai starp uzņēmumiem un patērētājiem.
Apspriežoties ar ieinteresētajām personām, Eiropas Komisija ir izstrādājusi pamatnostādnes, kuras apraksta šādu shēmu darbības paraugpraksi.
- Lejupielādētбългарски(213.15 KB - HTML)
- Lejupielādētespañol(189.67 KB - HTML)
- Lejupielādētčeština(185.31 KB - HTML)
- Lejupielādētdansk(184.81 KB - HTML)
- LejupielādētDeutsch(188.36 KB - HTML)
- Lejupielādēteesti(183.89 KB - HTML)
- Lejupielādētελληνικά(216.32 KB - HTML)
- LejupielādētEnglish(182.66 KB - HTML)
- Lejupielādētfrançais(190.54 KB - HTML)
- Lejupielādētitaliano(187.29 KB - HTML)
- Lejupielādētlietuvių(184.8 KB - HTML)
- Lejupielādētmagyar(192.94 KB - HTML)
- LejupielādētNederlands(189.04 KB - HTML)
- Lejupielādētpolski(187.09 KB - HTML)
- Lejupielādētportuguês(187.92 KB - HTML)
- Lejupielādētromână(188.16 KB - HTML)
- Lejupielādētslovenčina(186.81 KB - HTML)
- Lejupielādētslovenščina(183.17 KB - HTML)
- Lejupielādētsuomi(186.62 KB - HTML)
- Lejupielādētsvenska(184.27 KB - HTML)
Noteikumi par kvalitātes shēmām
Komisija ir pieņēmusi dažādus noteikumus par kvalitātes shēmu piemērošanu.
Noteikumi par pārtikas un lauksaimniecības produktiem
Noteikumi par stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem
Noteikumi par aromatizētiem vīniem
Noteikumi par produktiem no kalnu rajoniem
Noteikumi par tālāko reģionu produktiem
Priekšlikums nostiprināt ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu sistēmu
2022. gada 31. martā Komisija pieņēma priekšlikumu Regulai par Eiropas Savienības ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm vīnam, stiprajiem
alkoholiskajiem dzērieniem un lauksaimniecības produktiem un par lauksaimniecības produktu kvalitātes shēmām. Minētā priekšlikuma mērķis ir plašāk izvērst ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu sistēmu visā ES, lai atbalstītu lauku ekonomiku un precēm nodrošinātu augstāku aizsardzības līmeni, jo īpaši — tiešsaistē.
Komisija ir cita starpā ierosinājusi šādus pasākumus, lai nostiprinātu un uzlabotu līdzšinējo sistēmu:
- lielāka ilgtspēja, jo ražotājiem būs iespēja produkta specifikācijā izcelt savas darbības, kas saistītas ar sociālo, vidisko vai ekonomisko ilgtspēju;
- stingrāka ĢIN aizsardzība internetā, jo īpaši — pārdodot preces tiešsaistes platformās. Aizsardzība pret negodprātīgu reģistrāciju un ĢIN izmantošanu domēnu nosaukumu sistēmā;
- plašākas iespējas ražotāju grupām, dodot tām tiesības pārvaldīt un attīstīt savu ĢIN un panākt tās izpildi, uzturot sakarus ar viltojumu novēršanas iestādēm un muitu visās dalībvalstīs;
- īsāka un vienkāršāka reģistrācijas procedūra: dažādie tehniskie un procedūras noteikumi par ĢIN tiks apvienoti, līdz ar to gan ES, gan ārpussavienības valstu pieteikumu iesniedzējiem būs piemērojama vienota ĢIN reģistrācijas procedūra.
Komisijas priekšlikums ir plaša konsultāciju procesa rezultāts. Sākotnējais ietekmes novērtējums tika publicēts 2020. gada oktobrī. Tam sekoja sabiedriskā apspriešana (no 2021. gada janvāra līdz aprīlim) un mērķtiecīgas konsultācijas ar ES valstīm un kompetentajām ieinteresēto personu organizācijām.
Produktu aizsardzība
ES IĪT sistēmas ietvaros produktu nosaukumi, kas reģistrēti kā ģeogrāfiskās izcelsmes norādes, ir tiesiski aizsargāti pret atdarināšanu un ļaunprātīgu izmantošanu ES un trešās valstīs, ar kurām parakstīts īpašs aizsardzības nolīgums.
Attiecībā uz visām kvalitātes shēmām katras ES valsts kompetentās iestādes veic pasākumus, kas vajadzīgi, lai aizsargātu to teritorijā reģistrētos nosaukumus. Tām arī jānovērš un jāaptur produktu nelikumīga ražošana vai tirdzniecība, kurā izmanto šādu nosaukumu.
Kā ģeogrāfiskās izcelsmes norādes var reģistrēt arī trešo valstu produktu nosaukumus, ja to izcelsmes valsts ar ES noslēgusi divpusēju vai reģionālu nolīgumu, kas paredz šādu nosaukumu savstarpēju aizsardzību.
Dažādu tādu produktu (vīns, pārtika, aromatizētie vīni un stiprie alkoholiskie dzērieni) nosaukumi, kas ražoti vairākās valstīs ārpus ES, piemēram, Kolumbijā vai Dienvidāfrikā, ir aizsargāti.
Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes (ĢIN), kas pieteiktas un ievadītas Savienības reģistros, var aplūkot vietnē eAmbrosia (ES ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistra oficiālā datubāze), savukārt ES un ārpussavienības valstu ģeogrāfiskās izcelsmes norādes, kas aizsargātas saskaņā ar nolīgumiem, var aplūkot ĢIN portālā GIview.
Lejupielādēt logotipus
- Lejupielādētбългарски(3.38 MB - ZIP)
- Lejupielādētespañol(3.64 MB - ZIP)
- Lejupielādētčeština(10.74 MB - ZIP)
- Lejupielādētdansk(3.74 MB - ZIP)
- LejupielādētDeutsch(3.74 MB - ZIP)
- Lejupielādēteesti(3.6 MB - ZIP)
- Lejupielādētελληνικά(3.65 MB - ZIP)
- LejupielādētEnglish(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādētfrançais(3.65 MB - ZIP)
- LejupielādētGaeilge(3.58 MB - ZIP)
- Lejupielādēthrvatski(4.75 MB - ZIP)
- Lejupielādētitaliano(3.65 MB - ZIP)
- Lejupielādētlietuvių(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādētmagyar(3.72 MB - ZIP)
- LejupielādētMalti(3.61 MB - ZIP)
- LejupielādētNederlands(3.72 MB - ZIP)
- Lejupielādētpolski(3.57 MB - ZIP)
- Lejupielādētportuguês(3.69 MB - ZIP)
- Lejupielādētromână(3.6 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenčina(3.56 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenščina(3.56 MB - ZIP)
- Lejupielādētsuomi(3.61 MB - ZIP)
- Lejupielādētsvenska(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētбългарски(3.73 MB - ZIP)
- Lejupielādētespañol(3.74 MB - ZIP)
- Lejupielādētčeština(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētdansk(3.81 MB - ZIP)
- LejupielādētDeutsch(3.78 MB - ZIP)
- Lejupielādēteesti(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētελληνικά(3.73 MB - ZIP)
- LejupielādētEnglish(3.77 MB - ZIP)
- Lejupielādētfrançais(3.78 MB - ZIP)
- LejupielādētGaeilge(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādēthrvatski(6.92 MB - ZIP)
- Lejupielādētitaliano(3.69 MB - ZIP)
- Lejupielādētlietuvių(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētmagyar(3.74 MB - ZIP)
- LejupielādētMalti(3.69 MB - ZIP)
- LejupielādētNederlands(3.83 MB - ZIP)
- Lejupielādētpolski(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētportuguês(3.74 MB - ZIP)
- Lejupielādētromână(3.73 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenčina(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenščina(3.68 MB - ZIP)
- Lejupielādētsuomi(3.79 MB - ZIP)
- Lejupielādētsvenska(3.76 MB - ZIP)
- Lejupielādētбългарски(3.79 MB - ZIP)
- Lejupielādētespañol(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētčeština(3.61 MB - ZIP)
- Lejupielādētdansk(3.71 MB - ZIP)
- LejupielādētDeutsch(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādēteesti(3.78 MB - ZIP)
- Lejupielādētελληνικά(3.67 MB - ZIP)
- LejupielādētEnglish(3.69 MB - ZIP)
- Lejupielādētfrançais(3.7 MB - ZIP)
- LejupielādētGaeilge(3.75 MB - ZIP)
- Lejupielādēthrvatski(6.77 MB - ZIP)
- Lejupielādētitaliano(3.67 MB - ZIP)
- Lejupielādētlietuvių(3.67 MB - ZIP)
- Lejupielādētmagyar(3.72 MB - ZIP)
- LejupielādētMalti(3.61 MB - ZIP)
- LejupielādētNederlands(3.77 MB - ZIP)
- Lejupielādētpolski(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētportuguês(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētromână(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenčina(3.58 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenščina(2.84 MB - ZIP)
- Lejupielādētsuomi(3.54 MB - ZIP)
- Lejupielādētsvenska(2.9 MB - ZIP)
Product names registered as PDO are those that have the strongest links to the place in which they are made.
- Products: food, agricultural products and wines.
- Specifications: Every part of the production, processing and preparation process must take place in the specific region. For wines, this means that the grapes have to come exclusively from the geographical area where the wine is made.
- Example: Kalamata olive oil PDO is entirely produced in the region of Kalamata in Greece, using olive varieties from that area.
- Label: mandatory for food and agricultural products, optional for wine.
PGI emphasises the relationship between the specific geographic region and the name of the product, where a particular quality, reputation or other characteristic is essentially attributable to its geographical origin.
- Products: food, agricultural products and wines.
- Specifications: For most products, at least one of the stages of production, processing or preparation takes place in the region. In the case of wine, this means that at least 85% of the grapes used have to come exclusively from the geographical area where the wine is actually made.
- Example: Westfälischer Knochenschinken PGI ham is produced in Westphalia using age-old techniques, but the meat used does not exclusively come from animals born and reared in that specific region of Germany.
- Label: mandatory for food, agricultural products, optional for wines.
The GI protects the name of a spirit drink originating in a country, region or locality where the product’s particular quality, reputation or other characteristic is essentially attributable to its geographical origin.
- Products: spirit drinks.
- Specifications: For most products, at least one of the stages of distillation or preparation takes place in the region. However, raw products do not need to come from the region.
- Example: Irish Whiskey GI has been brewed, distilled and matured in Ireland since the 6th century, but the raw materials do not exclusively come from Ireland.
- Label: optional for all products.
Traditional speciality guaranteed
Traditional speciality guaranteed (TSG) highlights the traditional aspects, such as the way the product is made or its composition, without being linked to a specific geographical area. The name of a product being registered as a TSG protects it against falsification and misuse.
- Products: food and agricultural products.
- Example: Gueuze TSG is a traditional beer obtained by spontaneous fermentation. It is generally produced in and around Brussels, Belgium. Nonetheless, being a TSG, its production method is protected but it could be produced somewhere else.
- Label: mandatory for all products.
Other schemes
Mountain product
The quality term ‘mountain product’ highlights the specificities of a product, made in mountain areas, with difficult natural conditions.
Recognising this is an advantage for farmers as well as consumers. It enables farmers to market the product better but also ensures certain characteristics are clear to the consumer.
- Products: agricultural and food products.
- Specifications: Raw materials and animal feed comes from mountain areas. For processed products, production should take place in such areas as well.
Report: Labelling of agricultural and food products of mountain farming
Product of EU's outermost regions
Agriculture in the EU’s outermost regions face difficulties due to remoteness and insularity, which brings with it difficult geographical and meteorological conditions. To ensure greater awareness of agricultural products from the EU’s outermost regions (the French Overseas Departments – Guadeloupe, French Guiana, Réunion and Martinique – and the Azores, Madeira and the Canary Islands) a dedicated logo has been created.
- Products: agricultural and food products.
- Specifications: produced in outermost regions
- Label: logo example for agricultural and food products from the EU’s outermost regions.
Voluntary certification schemes
Voluntary certification schemes at national level or those run by private operators can also help consumers to be confident about the quality of the products they choose.
In addition to the EU schemes, a large number of private and national food quality schemes or logos exist, covering a wide range of initiatives and operating between businesses or between businesses and consumers.
In consultation with stakeholders, the European Commission developed guidelines showing best practice for the operation of such schemes.
- Lejupielādētбългарски(213.15 KB - HTML)
- Lejupielādētespañol(189.67 KB - HTML)
- Lejupielādētčeština(185.31 KB - HTML)
- Lejupielādētdansk(184.81 KB - HTML)
- LejupielādētDeutsch(188.36 KB - HTML)
- Lejupielādēteesti(183.89 KB - HTML)
- Lejupielādētελληνικά(216.32 KB - HTML)
- LejupielādētEnglish(182.66 KB - HTML)
- Lejupielādētfrançais(190.54 KB - HTML)
- Lejupielādētitaliano(187.29 KB - HTML)
- Lejupielādētlietuvių(184.8 KB - HTML)
- Lejupielādētmagyar(192.94 KB - HTML)
- LejupielādētNederlands(189.04 KB - HTML)
- Lejupielādētpolski(187.09 KB - HTML)
- Lejupielādētportuguês(187.92 KB - HTML)
- Lejupielādētromână(188.16 KB - HTML)
- Lejupielādētslovenčina(186.81 KB - HTML)
- Lejupielādētslovenščina(183.17 KB - HTML)
- Lejupielādētsuomi(186.62 KB - HTML)
- Lejupielādētsvenska(184.27 KB - HTML)
Regulations on quality schemes
The Commission has adopted a number of regulations on the application of quality schemes:
Regulations on food and agricultural products
Regulations on aromatised wines
Regulations on mountain products
Regulations on products of outermost regions
Proposal to strengthen GI system
On 31 March 2022, the Commission adopted a proposal for a regulation on GIs for wine, spirit drinks and agricultural products, and other quality schemes for agricultural products. The proposal aims to increase the uptake of GIs across the EU in order to benefit the rural economy and achieve a higher level of protection for products, especially online.
The Commission has proposed the following measures, among others, to strengthen and improve the existing system:
- more sustainability by allowing producers to valorise their actions relating to social, environmental and economic sustainability in their product specifications;
- increased protection for GIs on the internet, specifically with regard to sales via online platforms, protection against bad faith registrations and use of GIs in the domain name system;
- empowering producers' groups to manage, enforce and develop their GI by having access to anti-counterfeiting authorities and customs in all EU countries;
- a shortened and simplified registration procedure will merge the different technical and procedural rules, resulting in a single GI registration procedure for EU and non-EU applicants.
The Commission's proposal is the result of an extensive consultation process. An inception impact assessment was published in October 2020. This was followed by a public consultation between January and April 2021, as well as targeted consultations with EU countries and relevant stakeholder organisations.
How products are protected
As part of the EU’s system of IPRs, names of products registered as GIs are legally protected against imitation and misuse within the EU and in non-EU countries where a specific protection agreement has been signed.
For all quality schemes, each EU country’s competent national authorities take the necessary measures to protect the registered names within their territory. They should also prevent and stop the unlawful production or marketing of products using such a name.
Non-European product names can also register as GIs if their country of origin has a bilateral or regional agreement with the EU that includes the mutual protection of such names.
The names of various products (wine, food and spirit drinks) produced in several countries outside the EU, such as Colombia or South Africa, have been protected.
GIs applied for and entered in the Union registers may be consulted on eAmbrosia (the official database of EU GI registers), while both EU and non-EU GIs protected under agreements can be consulted on the GIview portal.
Download logos
- Lejupielādētбългарски(3.38 MB - ZIP)
- Lejupielādētespañol(3.64 MB - ZIP)
- Lejupielādētčeština(10.74 MB - ZIP)
- Lejupielādētdansk(3.74 MB - ZIP)
- LejupielādētDeutsch(3.74 MB - ZIP)
- Lejupielādēteesti(3.6 MB - ZIP)
- Lejupielādētελληνικά(3.65 MB - ZIP)
- LejupielādētEnglish(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādētfrançais(3.65 MB - ZIP)
- LejupielādētGaeilge(3.58 MB - ZIP)
- Lejupielādēthrvatski(4.75 MB - ZIP)
- Lejupielādētitaliano(3.65 MB - ZIP)
- Lejupielādētlietuvių(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādētmagyar(3.72 MB - ZIP)
- LejupielādētMalti(3.61 MB - ZIP)
- LejupielādētNederlands(3.72 MB - ZIP)
- Lejupielādētpolski(3.57 MB - ZIP)
- Lejupielādētportuguês(3.69 MB - ZIP)
- Lejupielādētromână(3.6 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenčina(3.56 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenščina(3.56 MB - ZIP)
- Lejupielādētsuomi(3.61 MB - ZIP)
- Lejupielādētsvenska(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētбългарски(3.73 MB - ZIP)
- Lejupielādētespañol(3.74 MB - ZIP)
- Lejupielādētčeština(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētdansk(3.81 MB - ZIP)
- LejupielādētDeutsch(3.78 MB - ZIP)
- Lejupielādēteesti(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētελληνικά(3.73 MB - ZIP)
- LejupielādētEnglish(3.77 MB - ZIP)
- Lejupielādētfrançais(3.78 MB - ZIP)
- LejupielādētGaeilge(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādēthrvatski(6.92 MB - ZIP)
- Lejupielādētitaliano(3.69 MB - ZIP)
- Lejupielādētlietuvių(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētmagyar(3.74 MB - ZIP)
- LejupielādētMalti(3.69 MB - ZIP)
- LejupielādētNederlands(3.83 MB - ZIP)
- Lejupielādētpolski(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētportuguês(3.74 MB - ZIP)
- Lejupielādētromână(3.73 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenčina(3.66 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenščina(3.68 MB - ZIP)
- Lejupielādētsuomi(3.79 MB - ZIP)
- Lejupielādētsvenska(3.76 MB - ZIP)
- Lejupielādētбългарски(3.79 MB - ZIP)
- Lejupielādētespañol(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētčeština(3.61 MB - ZIP)
- Lejupielādētdansk(3.71 MB - ZIP)
- LejupielādētDeutsch(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādēteesti(3.78 MB - ZIP)
- Lejupielādētελληνικά(3.67 MB - ZIP)
- LejupielādētEnglish(3.69 MB - ZIP)
- Lejupielādētfrançais(3.7 MB - ZIP)
- LejupielādētGaeilge(3.75 MB - ZIP)
- Lejupielādēthrvatski(6.77 MB - ZIP)
- Lejupielādētitaliano(3.67 MB - ZIP)
- Lejupielādētlietuvių(3.67 MB - ZIP)
- Lejupielādētmagyar(3.72 MB - ZIP)
- LejupielādētMalti(3.61 MB - ZIP)
- LejupielādētNederlands(3.77 MB - ZIP)
- Lejupielādētpolski(3.7 MB - ZIP)
- Lejupielādētportuguês(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētromână(3.71 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenčina(3.58 MB - ZIP)
- Lejupielādētslovenščina(2.84 MB - ZIP)
- Lejupielādētsuomi(3.54 MB - ZIP)
- Lejupielādētsvenska(2.9 MB - ZIP)
Documents
- Lejupielādētfrançais(629.37 KB - PDF)