Pereiti prie pagrindinio turinio
Agriculture and rural development

SKVN „Allgäuer Bergkäse“

Saugoma kilmės vietos nuoroda (SKVN) užtikrinama, kad visos gamybos, perdirbimo ir paruošimo proceso dalys vyksta būtent šiame regione.

Kilmė

SKVN „Allgäuer Bergkäse“ – tai vokiškoje Algojaus regiono dalyje iš žalio karvės pieno gaminamas sūris. 1997 m. jam buvo suteiktas Europos saugomos kilmės vietos nuorodos statusas.

Svarbiausia SKVN sūryje „Allgäuer Bergkäse“ – šviežias šiauriniuose Alpių šlaituose besiganančių karvių pienas. Bavarijos žemės Švabijos regiono Lindau (Konstanco ežero), Oberallgäu, Ostallgäu ir Unterallgäu vietovės, įskaitant šioje Vokietijos dalyje įsikūrusius Kaufboireno, Kempteno ir Memingeno miestus, suteikia unikalias sąlygas šiam sūriui gaminti. SKVN „Allgäuer Bergkäse“ taip pat gaminamas Ravensburgo ir Bodenseekreis rajonuose kaimyninės Badeno-Viurtembergo žemės pietrytinėje dalyje.

sniego formos kalnų masyvas ir saulėtekis
Galvijų banda ganosi vešliose kalnų ganyklose prie Algojaus Alpių. iStock.com/Drepicter

Šiose vešliose ganyklose su kvapą gniaužiančiais Algojaus Alpių vaizdais apie 1820 m. pradėjo darbuotis šveicarų Alpių piemenys. Algojaus regione įsikūrė ir Šveicarijos Alpių piendariai, kuriems čionykštė aplinka – klimatas, peizažai ir žemės ūkio pobūdis – priminė gimtinę. Todėl jie pradėjo taikyti savo sūrių gamybos metodus, įkvėpimo semdamiesi, pavyzdžiui, iš tradicinio šveicariško ementalio sūrio. Dėl to atsirado naujų sūrių rūšių, taip pat patobulintos egzistavusios rūšys, pavyzdžiui, „Bergkäse“ (kalnų sūris).

Gamyba

sūrininkas, turintis Allgäuer Bergkäse

Kiekvieni kalnai suteikia savitą skonį; ne išimtis ir SKVN „Allgäuer Bergkäse“. Išlaikyti aukštus kokybės standartus svarbu visais etapais – nuo pieno iki sūrio. Kaip nustatė vietos pienininkystės asociacija, pienas tiekiamas iš aiškiai apibrėžtos gamybos vietovės. Regiono sūrio gamintojai naudoja tik neapdorotą karvės pieną, kuris prieš fermentavimą reneto fermentu gali būti pakaitinamas iki ne aukštesnės kaip 40° C temperatūros.

SKVN „Allgäuer Bergkäse“ sūrio ritinys su apvalkalu sveria 15–50 kg. Skylės sūryje, dar vadinamos sūrio akimis, paprastai yra žirnio dydžio ir sūrio minkštime būna išsidėsčiusios pavieniui ir padrikai. SKVN „Allgäuer Bergkäse“ sausųjų medžiagų yra 62 proc.; sūris brandinamas 4 mėnesius. Sūrio riebumas turi būti ne mažesnis kaip 45–49 proc.

SKVN „Allgäuer Bergkäse“ nepakartojamas aukštikalnių pievomis dvelkiantis skonis gali būti švelnus, o gali būti ir labai išreikštas.

Daugiau informacijos

SKVN „Allgäuer Bergkäse“ – teisinės specifikacijos

Saugoma kilmės vietos nuoroda

Aukštos kokybės maistas ir gėrimai Europoje