Pāriet uz galveno saturu
Agriculture and rural development

Bioloģiskās ražošanas atsauces datubāzes

Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēma

Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēma (OFIS) ir centralizēta datubāze, kas satur informāciju par:

  • sastāvdaļu atļaujām;
  • uzraudzības un kontroles iestādēm ES, Eiropas Ekonomikas zonā un Šveicē;
  • uzraudzības un kontroles iestādēm, kuru ziņā ir noteikt līdzvērtību.

ES valstis ievada informāciju saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem par bioloģisko lauksaimniecību.

OFIS datubāze ļauj ES valstīm un Eiropas Komisijai apmainīties ar lauksaimniecības datiem par bioloģiskajiem produktiem un sniedz atjauninātu informāciju sabiedrībai.

Bioloģiskās lauksaimniecības sēklu datubāzes

Visiem bioloģiskajiem augiem un augu produktiem jābūt audzētiem no bioloģiskās lauksaimniecības standartiem atbilstošiem augu reproduktīvajiem materiāliem (sēklām, spraudeņiem, sakneņiem utt.).

Katrai ES valstij ir jāuztur valsts bioloģiskās lauksaimniecības sēklu datubāze, lai lauksaimnieki varētu viegli identificēt bioloģisko sēklu piegādātājus savā valstī. ES valstis paziņo izraudzīto organizāciju, kas atbild par bioloģiski ražoto sēklu un to piegādātāju saraksta atjaunināšanu. No 2022. gada 1. janvāra saskaņā ar Regulu (ES) 2018/848 valstu bioloģisko sēklu datubāzēs būs jāiekļauj informācija par to, vai ir pieejams bioloģiskais augu reproduktīvais materiāls un augu reproduktīvais materiāls, kas iegūts pārejā uz bioloģisko ražošanu.

Saites uz Norvēģijas, Šveices un Apvienotās Karalistes nacionālajām bioloģiskās lauksaimniecības sēklu datubāzēm šajā lapā iekļautas tehniskai atsaucei.

Jaunumi