![Φάβα Σαντορίνης ΠΟΠ παντρεμένη με κάππαρη και κόκκινο κρεμμύδι](https://agriculture.ec.europa.eu/sites/default/files/styles/oe_theme_medium_no_crop/public/2022-06/fava-santorinis-pdo-recipe-banner-555x325_el.png?itok=kiaRkJju)
Αντλώντας έμπνευση από την κρεμώδη υφή της μαγειρεμένης Φάβας Σαντορίνης ΠΟΠ
Οι χρυσαφένιοι κόκκοι της Φάβας Σαντορίνης ΠΟΠ λαμβάνονται από τους σπόρους του φυτού Lathyrus clymenum L. , ενός ευαίσθητου φυτού με συνεχή ανθοφορία που καλλιεργείται με ειδικό τρόπο στη Σαντορίνη και στα γύρω νησιά για περισσότερα από 3 500 χρόνια.
Αγαπημένο πιάτο της ταβέρνας. Η γλυκιά γεύση και οι θρεπτικές ιδιότητες του προϊόντος οφείλονται στο μοναδικό μικροκλίμα των νησιών, που διαμορφώνεται από τον ήλιο, τον θαλασσινό αέρα και το ηφαιστειογενές έδαφος.