Pereiti prie pagrindinio turinio
Agriculture and rural development

„Estonian vodka GN“

Geografine nuoroda (GN) saugomas spiritinio gėrimo ar aromatinto vyno, kurio kilmės šalis yra šalis, regionas ar vietovė, pavadinimas, užtikrinant, kad bent vienas iš distiliavimo ar paruošimo etapų vyktų tame regione.

Kilmė

„Estonian vodka GN“ yra spiritinis gėrimas iš etilo alkoholio, pagaminto ir gauto iš šioje šalyje išaugintų rugių, kviečių ir (arba) bulvių. 2008 m. jam buvo suteikta Europos geografinė nuoroda.

Degtinė Estijoje gaminama jau daugiau kaip 500 metų, o pirmieji rašytiniai įrodymai apie degtinės gamybą Estijoje yra 1485 m. priimta Talino Didžiosios Gildijos aludarių įstatų nuostata. Šalies pasiryžimas gaminti degtinę grindžiamas tuo, kad išsaugotos geriausios praktikos tradicijos gaminant gėrimą, kuriuo džiaugiasi ir didžiuojasi visa šalis.

close up of wheat heads

Ištisus šimtmečius rugiai ir kviečiai buvo pagrindiniai Estijoje auginami javai. Vienas iš svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos specifiniam „Estonian vodka GN“ pobūdžiui ir skoniui, yra tai, kad Estijoje gaminant etilo alkoholį daugiausia naudojami žiemkenčiai javai, nes juose yra daug mineralinių medžiagų. Be to, žieminiai rugiai, iš kurių dažniausiai ir gaminamas šis spiritinis gėrimas, taip pat yra vieni iš dažniausiai šalyje ekologiškai auginamų grūdų, taip išsaugant jų grynumą ir autentiką.

1997. Guinnesso pasaulio rekordų knyga

Senos bulvių auginimo tradicijos Estijoje irgi prisidėjo prie to, kad šalyje iš šių paprastų augalų pradėta gaminti etilo alkoholį. Tendencija, prasidėjusi XIX-ajame amžiuje, aukščiausią tašką pasiekė 1997 m., kai Estija, kaip šalis, kurioje pagamintas stipriausias etilo alkoholis iš bulvių (98 proc.), buvo įtraukta į Guinnesso pasaulio rekordų knygą („Guinness Book of World Records“ , p. 92). Šiuo metu degtinė iš bulvių, gaminama palyginti mažais kiekiais, tapo ypatingu estišku produktu.

Pagaliau „Estonian vodka GN“ išskirtinumui įtakos taip pat turi jai naudojamas Estijos vietinis vanduo, kuriame yra labai daug mineralų ir kuris taip pat turi įtakos spiritinio gėrimo skoniui. Rezultatas – „Estonian vodka GN“, pasižyminti išskirtiniu žaliavų aromatu, kurį išlaiko iš jų pagamintas etilo alkoholis ir vėliau pati degtinė.

Gamyba

„Estonian vodka GN“ gamybos procesas prasideda etilo alkoholio gamyba.

Estonian Vodka brewery

Grūdai smulkinami iki viso grūdo miltų konsistencijos. Jų negalima nei lukštenti, nei šlifuoti, nei kitaip perdirbti. Vienintelis leistinas metodas – sausas smulkinimas, kai 25 proc. miltų turi sudaryti didesnės nei 1 mm dalelės. Toks rugių ar kviečių malimas į rupius viso grūdo miltus yra tradicinis spirito gamybos metodas Estijoje: tai paskutinis grūdų apdirbimo etapas, kuriuo jiems suteikiama dar daugiau skonio. Perdirbimui skirtos neskustos bulvės plaunamos ir sugrūdamos.

Kitas etapas – bulvių arba grūdų smulkinimas. Tai daroma 55–57 °C temperatūroje, po kurios masė termiškai apdorojama 80–90 °C temperatūroje. Šiuo etapu masė neturi užvirti. Vėliau masė saldinama 55–57 °C temperatūroje ir dedama žaliojo salyklo, salyklo grūdų ar kitų natūralių fermentų. Paskui masė talpinama į fermentavimo cisternas, į kurias dedama mielių ir paliekama maždaug 72 val., kol įvyks reakcija. Po to pradedamas susifermentavusios masės distiliavimo etapas.

Vanduo, pridedamas saldinimo, fermentacijos ir distiliavimo etapais, turi būti gautas Estijoje ir turėti reikalingą cheminę sudėtį, užtikrinančią, kad mielės gaus jų aktyviai veiklai reikalingų maisto medžiagų: 90 mg/l (± 10 %) kalcio (Ca) ir 20 mg/l (± 10 %) magnio (Mg).

Tokiu būdu gaunamas etilo alkoholis, kurio minimali alkoholio koncentracija, išreikšta tūrio procentais, yra 96,0 proc.

Galiausiai degtinės gamybai naudojamas vanduo turi būti estų kilmės geriamasis vanduo, atitinkantis Vandens įstatymo reikalavimus. Vanduo turi būti minkštas ir gali būti dar labiau suminkštinamas atvirkščiosios osmozės filtrais. Vieninteliai leistini naudoti priedai yra organiniai kvapiųjų medžiagų junginiai, pagaminti iš vietinių grūdų ir (arba) bulvių. Prireikus spiritas gali būti papildomai filtruojamas.

Taip pagaminta „Estonian vodka GN“ yra spiritinis gėrimas, kurio minimali alkoholio koncentracija, išreikšta tūrio procentais, yra 40 proc. „Estonian Vodka GI“ yra švelnaus skonio, skaidri ir be nuosėdų. Skonis priklauso nuo gamybai naudojamos žaliavos. Bulvės suteikia degtinei klampumo, saldumo ir vientisumo, tad skonis tampa sodresnis. Rugių degtinė sodresnio skonio, aštri ir stipri, o kviečiai suteikia jai subtilumo ir švelnų vaisių prieskonį.

Daugiau informacijos

„Estonian vodka GN“. Teisinės specifikacijos

Geografinė nuoroda

Aukštos kokybės maistas ir gėrimai Europoje

Renginiai

  • Parodos
  • 2024 m. liepos 26 d., penktadienis, 09:00 val. - 2024 m. liepos 29 d., pirmadienis, 18:30 val. (CEST)
  • Libramont-Chevigny, Belgium
  • Išorės renginys