Skip to main content
Agriculture and rural development

Apžvalga

Gyviems augalams ir gėlininkystės produktams priklauso augantys medžiai, krūmai, medeliai ir kitos prekės, kurias sodinimui ar dekoratyviniais tikslais paprastai tiekia daigynai arba gėlių daigynai.

Didėjant gėlių ir dekoratyvinių augalų auginimui ES tenka vienas iš didžiausių gėlių auginimo vienam hektarui tankių pasaulyje – 10 proc. viso pasaulio ploto ir 44 proc. auginamų pasaulio gėlių bei vazoninių augalų.

ES yra grynoji vazoninių augalų, spygliuočių ir atsparių daugiamečių augalų, svogūnėlių ir gumbasvogūnių eksportuotoja, grynoji skintų gėlių ir skintų žalumynų importuotoja ir turi grynąjį prekybos gyvais augalais ir gėlininkystės produktais perteklių.

13 RUGPJŪTIS 2019
Flowers and ornamental plants statistics
English
(138.73 KB - PDF)
Parsisiųsdinti

Teisinis pagrindas

Gyviems augalams ir gėlininkystės produktams taikoma tvarka apima visus produktus, kuriems taikomas Kombinuotosios nomenklatūros 6 skyrius, o pačiam sektoriui taikomas vienas bendras žemės ūkio produktų rinkų organizavimas, kaip nustatyta Reglamente (ES) Nr. 1308/2013. Europos Komisija stebi gamybos, rinkos ir prekybos srautus šiame sektoriuje.

Pagal bendrą žemės ūkio produktų rinkų organizavimą Komisija turi įgaliojimus:

  • padėti pritaikyti pasiūlą, kad ji atitiktų rinkos poreikius, imantis priemonių kokybei gerinti, gamybos, perdirbimo ir prekybos organizavimui gerinti, rinkos kainų tendencijoms lengviau stebėti ir gamybos priemonėmis grindžiamoms trumpalaikėms ir ilgalaikėms prognozėms rengti;
  • reikalauti importo licencijų tam tikriems produktams kaip jų rinkų valdymo priemonės;
  • kasmet (prieš prekybos sezoną) nustatyti vieną ar daugiau minimalių vegetacinės ramybės būsenoje esančių svogūnėlių, gumbų, šakniagumbių, gumbasvogūnių, šaknų skrotelių ir šakniastiebių (produktų, kurių KN kodas 0601 10) eksporto į ES nepriklausančias šalis kainų. Šiuo atveju tokie produktai gali būti eksportuojami tik lygia minimaliai nustatytai kainai arba už ją didesne kaina.

Susijusi informacija

Kombinuotoji nomenklatūra

Komitetai

Siekiant užtikrinti, kad Komisijos atsakomybė už įgyvendinimo aktų priėmimą būtų vykdoma kontroliuojant ES šalims, įvairūs komitetai, kuriuos sudaro vyriausybių atstovai ir kuriems pirmininkauja Komisijos atstovas, yra susiję su Komisija.

Bendro žemės ūkio rinkų organizavimo komitetas reguliariai susitinka aptarti tokių sričių, kaip rinkos kainų pokyčiai, gamyba ir prekyba ES ir ES nepriklausančiose šalyse, kiek tai susiję su gyvais augalais ir gėlėmis.