Pereiti prie pagrindinio turinio
Agriculture and rural development

Ekologinės gamybos logotipas

ES ekologinės gamybos logotipas Europos Sąjungoje pagamintiems ekologiškiems produktams suteikia nuoseklią vaizdinę tapatybę. Tai padeda vartotojams lengviau atpažinti ekologiškus produktus, o ūkininkams – jais prekiauti visoje ES.

Ekologinės gamybos logotipas gali būti naudojamas tik produktams, kuriems įgaliota kontrolės agentūra ar įstaiga yra suteikusi ekologiškų produktų sertifikatą. Tai reiškia, kad jų gamybos, perdirbimo, vežimo ir saugojimo sąlygos atitinka griežtus reikalavimus. Logotipas gali būti naudojamas tik tiems produktams, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 95 proc. ekologiškų sudedamųjų dalių, o dėl likusių 5 proc. dalių buvo laikomasi papildomų griežtų sąlygų. Negali būti pateikta ir ekologiška, ir neekologiška kurios nors sudedamosios dalies atmaina.

Šalia ES ekologinės gamybos logotipo turi būti nurodytas kontrolės įstaigos kodas ir vieta, kurioje buvo užaugintos produktą sudarančios žemės ūkio žaliavos.

ES ekologinės gamybos logotipas
ES ekologinės gamybos logotipas

Kada naudojamas ekologinės gamybos logotipas

Logotipą privaloma naudoti daugumai ekologiškų produktų, jis turi būti pateikiamas laikantis konkrečių taisyklių. Taip siekiama neklaidinti vartotojų, padėti išlaikyti pasitikėjimą ekologišku maistu ir padėti valdžios institucijoms taikyti jų tikrinimo tvarką.

Logotipą privaloma naudoti:

 • visiems fasuotiems ES maisto produktams, kurie pagaminti ir parduodami ES kaip ekologiški.

Be to, logotipą pasirinktinai galima naudoti:

 • importuotiems produktams, atitinkantiems ES ekologiškų prekių importo taisykles;
 • nefasuotiems ekologiškiems produktams;
 • ES ekologiškiems produktams, kai jie pateikiami trečiųjų šalių rinkoms;
 • vykdant informavimo kampanijas, kuriomis siekiama šviesti visuomenę apie ekologiškų produktų sistemą (jei tai neklaidina ir tuo nesiekiama duoti suprasti, kad neekologiškas produktas atitinka ekologiško produkto reikalavimus).

Logotipo negalima naudoti:

 • produktams, kuriuose yra mažiau kaip 95 proc. ekologiškų ingredientų;
 • viešojo maitinimo veikloje, pvz., restoranų ar ligoninių;
 • produktams, kuriems netaikomos ekologinės taisyklės, pvz., kosmetikai arba medžioklės ir žvejybos produktams;
 • produktams, kuriems taikomas perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpis (kai dar tik pradėti taikyti ekologiški metodai ir dirvožemyje arba gyvūnų grandinėje vis dar gali būti neekologiškų medžiagų).

Logotipas turi būti pateikiamas laikantis griežtų taisyklių

 • Logotipas turi būti ne mažesnis kaip 13,5 mm X 9 mm. Ant labai mažų pakuočių, kuriose tai neįmanoma, leidžiama naudoti 9 mm X 6 mm dydžio logotipą.
 • Logotipas turi būti standartinių žalios ir baltos spalvų, vienintelis atvejis, kai leidžiama nukrypti nuo šios schemos - kai naudojamas nespalvotas spausdintuvas.
 • Jo negalima stilizuoti (pvz., sukuriant perregimą foną arba pridedant 3D efektų).

Daugiau informacijos apie tai, kaip turi būti pateikiamas ekologinis logotipas, pateikiama ekologinio logotipo naudojimo vadove.

2018 M. LAPKRIČIO 20 D.
EU organic farming logo user manual
2018 M. LAPKRIČIO 20 D.
EU organic logo (JPEG)
2018 M. LAPKRIČIO 20 D.
EU organic logo (PDF)
2018 M. LAPKRIČIO 20 D.
EU organic logo (GIF)
2018 M. LAPKRIČIO 20 D.
EU organic logo (EPS)
2018 M. LAPKRIČIO 20 D.
EU organic logo (AI)

Naujienos