Az uniós mezőgazdasági kutatást és innovációt hosszú távra előretekintő stratégiai szemléletmód vezérli, amely a termőföldből való értékteremtésre helyezi a hangsúlyt a fenntartható elsődleges termelés és a vidéki innováció fokozása révén. A mezőgazdasági kutatás és innováció alapvető fontosságú eszköz az olyan problémákkal szembeni küzdelemben, mint az éghajlatváltozás, a környezetkárosodás és a biológiai sokféleség visszaszorulása.
A Horizont Európa erősíti az uniós kutatás és innováció hatását, támogatja és megvalósítja az uniós szakpolitikákat, miközben foglalkozik a globális kihívásokkal is.
A mezőgazdaság termelékenységét és fenntarthatóságát célzó európai innovációs partnerség (EIP-AGRI) célja a versenyképes és fenntartható agrárgazdálkodás és erdészet előmozdítása, összhangban a gazdálkodás szempontjából kulcsfontosságú természeti erőforrásokkal.
EU-szerte a mezőgazdasági ismeretek és innovációk hatékony rendszerére van szükség ahhoz, hogy a mezőgazdasági termelők, az erdészek és a vidéki közösségek meg tudjanak birkózni az előttük álló kihívásokkal.
Az uniós küldetések támogatják Európa zöldebb, egészségesebb, befogadóbb és reziliensebb kontinenssé válását.
Az Európai Unió digitális évtizede közelebb hozza az emberek és a vállalkozások számára az emberközpontú, fenntartható és virágzó digitális jövőt.
A kutatás és az innováció elengedhetetlen ahhoz, hogy fenntarthatóbb gazdálkodási rendszereket és vidéki közösségeket hozzunk létre.