Mindezek miatt a közös agrárpolitika (KAP) társadalmi, gazdasági és környezetvédelmi szempontokat ötvözve jelöli ki az EU fenntartható mezőgazdasági rendszerének megvalósítása felé vezető utat.
Társadalmilag fenntartható KAP
A KAP támogatja a vidéki közösségeket, és segíti a mezőgazdaságot és az erdőgazdálkodást, hogy azok eleget tegyenek a szélesebb társadalomban betöltött alapvető szerepüknek.
Környezeti fenntarthatóság
A közös agrárpolitika céljai közé tartozik az éghajlatváltozás kezelése, a természeti erőforrások védelme és a biológiai sokféleség növelése az EU-ban.
Gazdasági fenntarthatóság
Kutatás és innováció
Erdőgazdálkodás
Hosszú távú jövőkép az EU vidéki területei számára (LTVRA)
Európai zöld megállapodás

Az európai zöld megállapodás lehetővé teszi, hogy az EU modern, erőforrás-hatékony és versenyképes gazdasággá váljon, amely jobbá teszi majd az uniós polgárok életét, miközben élen jár az éghajlatváltozás elleni globális küzdelemben.
Kiemelt témák
A biológiai sokféleség fokozása
A KAP célja, hogy fenntartható gazdálkodási módszerek révén megőrizze a biológiai sokféleséget.
A természeti erőforrások védelme
A KAP biztosítja a felelősségteljes talaj-, víz- és levegőgazdálkodást az EU egész területén.
Európai talajmegállapodás
Ez a kezdeményezés javítani fogja a talaj egészségét az EU-ban.
Kapcsolódó linkek
„A termelőtől a fogyasztóig” stratégia
Az EU fenntarthatóvá szeretné tenni az uniós élelmiszerláncot a mezőgazdasági termelőktől a fogyasztókig: a cél a méltányos, egészséges és környezetbarát élelmiszerrendszer
KAP stratégiai tervek
A KAP stratégiai tervek lehetővé teszik az uniós országok számára, hogy kielégítsék sajátos mezőgazdasági szükségleteiket, és eredményeket érjenek el az új közös agrárpolitika keretében kitűzött uniós célkitűzések megvalósítása terén.
Zöldítés
Az EU környezetvédelmi és éghajlat-politikai céljaihoz hozzájáruló gazdálkodási módszerek támogatása

A biogazdálkodás olyan mezőgazdasági módszer, amelynek célja, hogy korlátozott környezeti hatással járó természetes anyagok és eljárások felhasználásával állítson elő élelmiszert.