Az Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezet (FAO) szerepe
Az 1945-ben létrehozott FAO egy kormányközi ENSZ-szervezet. Semleges fórumként szolgál 194 tagállam, két társult tag és egy tagszervezet, az Európai Unió számára megállapodások megtárgyalásához és szakpolitikai véleménycseréhez. A FAO székhelye Rómában (Olaszország) található, és több mint 130 országban van helyi irodája.
Tudás- és információforrásként segíti a fejlődő országokat és az átalakulóban lévő országokat abban, hogy korszerűsítsék és javítsák mezőgazdasági, erdőgazdálkodási és halászati gyakorlataikat, valamint mindenki számára megfelelő táplálkozást biztosítsanak.
Az EU mezőgazdasága
Az EU kulcsfontosságú szereplőnek tekinti a FAO-t – amelynek 1991 óta tagszervezete – az európai uniós közös agrárpolitika (KAP) központi elemét képező alábbi témákban:
- fenntartható mezőgazdaság
- harmonikus vidékfejlesztés
- élelmezésbiztonság.
A FAO ad otthont a Világélelmezés-biztonsági Bizottságnak (CFS) is, amely az élelmezésbiztonság és a táplálkozás területét érintő erőfeszítések összehangolására szolgáló, több érdekelt felet tömörítő platform.
Kapcsolódó linkek
Az EU mezőgazdasága és az uniós társadalom között partnerséget teremtő közös agrárpolitika gondoskodik arról, hogy megfizethető áron elegendő mennyiségű élelmiszer álljon a lakosság rendelkezésére, a termelők méltányos jövedelemben részesüljenek, a vidéki térségek pedig dinamikusan működjenek és fejlődjenek.