Ühine põllumajanduspoliitika (ÜPP) tugineb kolmele põhieesmärgile, et saavutada ELis kestlik põllumajandussüsteem:
- majanduslik kestlikkus,
- keskkonnasäästlikkus ja
- põllumajandusettevõtete sotsiaalne kestlikkus.
Nende kolme peamise eesmärgi saavutamiseks kasutavad ELi liikmesriigid mitmesuguseid sihipäraseid meetmeid, et tegeleda iga riigi konkreetsete vajadustega ja koostada ÜPP strateegiakavad. Nende kavade alusel annavad ELi liikmesriigid põllumajandustootjatele sissetulekutoetust, toetavad neid üleminekul kestlikule tootmisele ja aitavad kaasa ELi rohelise kokkuleppe eesmärkide saavutamisele.

ÜPP toetab maakogukondi ning aitab põllumajandusel ja metsandusel täita oma olulist rolli, mis toob kasu ühiskonnale laiemalt.

ÜPP eesmärk on võidelda kliimamuutuste vastu, kaitsta loodusvarasid ja suurendada bioloogilist mitmekesisust ELis.




Põllumajanduse ja maapiirkondade digiüleminekut reguleerivad ning toetavad eeskirjad ja meetmed
Visioon põllumajandusest ja toidust
Tunnistades põllumajandustootjate olulist rolli meie elus, püütakse visiooniga suurendada põllumajandusliku toidutööstuse konkurentsivõimet ja atraktiivsust.
Selles kirjeldatakse soodsaid tingimusi, et tagada sektori õitsengud, uuendused ja jätkuv kasu ühiskonnale täna, homme ja 2040. aastal.

Käsitletavad teemad
ÜPP eesmärk on kaitsta elurikkust kestlike põllumajandustavade abil.
ÜPP tagab, et mulda, vett ja õhku majandatakse vastutustundlikult kogu ELis.
Selle kokkuleppe raames juhitakse mulla seisundi parandamist ELis.
Seotud lingid
ELi toidutarneahela muutmine kestlikumaks talust taldrikuni: õiglase, tervisliku ja keskkonnahoidliku toidusüsteemi kujundamine
Maapiirkondade arengu pikaajalises visioonis on määratud kindlaks meetmed, mis aitavad suurendada ELi maapiirkondade tugevust, ühendatust, vastupidavust ja jõukust.
Toetus põllumajandustavadele, mis aitavad kaasa ELi keskkonna- ja kliimaeesmärkide saavutamisele.
Mahepõllumajandus on põllumajanduslik meetod, mille eesmärk on toota toitu, kasutades looduslikke aineid ja protsesse, millel on tavaliselt piiratud keskkonnamõju.
