Skip to main content
Agriculture and rural development

Nauja receptų knyga iš geografinėmis nuorodomis žymimų produktų „Įspūdinga!“

Gurmaniška kelionė išskirtinių europietiškos virtuvės skonių beieškant

Šioje knygoje garsūs Europos virėjai siūlo, kaip geografinėmis nuorodomis žymimus unikalius jų šalies produktus galima įtraukti į patiekalą. Jie taip pat dalijasi savo meile ir susižavėjimu produktais, su kuriais jie augo ir dėl kurių jie sulaukė sėkmės. Tai vietos produktai, kurie yra meistriškumo ir puikaus skonio pavyzdys. Privalome užtikrinti, kad saugomos kilmės vietos nuorodos žyma padėtų šiems produktams ir toliau klestėti. Tai vienintelis būdas išsaugoti ir užtikrinti jų kokybę tiek dabar, tiek ateityje.

all-sensational-400_en.jpg

Europa turi nepaprastai turtingą ir įvairią kulinarinę istoriją ir paveldą. Žinoma, taip yra ne tik todėl, kad Europa yra didelis žemynas. Tai taip pat lemia iš kartos į kartą perduodamos tradicijos. Europa taip pat turi neprilygstamą geografinę įvairovę: nuo Laplandijos (Suomija) krioklių iki Mursijos dykumų, nuo Alpių aukštumų iki Airijos jūros. Vietovių skirtingumas lemia didelę kulinarinės kultūros įvairovę. Žmonės iš viso pasaulio keliauja į Europą ne tik pasigėrėti daugybe meno ir kultūros vertybių, bet ir pasimėgauti vietos virtuve.

Dar 1992 m. Europos Sąjunga nusprendė apsaugoti kelis produktų pavadinimus. Šis sprendimas priimtas siekiant geriau išsaugoti kulinarinį paveldą ir užtikrinti sąžiningesnes ūkininkų ir gamintojų pajamas. Kokybės ženklu žymimi Europos produktai visuomet pasižymi unikaliomis savybėmis. Jie būdingi regionui, kuriame jie auginami arba gaminami, ir, svarbiausia, jie yra puikios kokybės.

Kas yra geografinės nuorodos?

ES geografinių nuorodų sistemomis apsaugoma unikali patirtis, produktų autentiškumas ir agroekologinės sąlygos.

Geografinės nuorodos – tai saugomos geografinės nuorodos (SGN) ir saugomos kilmės vietos nuorodos (SKVN). Jomis apsaugomi konkrečiuose regionuose ypatingais tradiciniais būdais gaminamų gaminių pavadinimai.

Saugomos kilmės vietos nuorodos atveju žaliavos turi būti iš kilmės regiono ir gaminys turi būti jame gaminamas visais gamybos etapais. Saugomos geografinės nuorodos atveju tame regione vyksta bent vienas iš gamybos, perdirbimo ar paruošimo etapų.

Išsamiau apie geografines nuorodas ir kokybės sistemas