Pārskats
Pilsoniskā dialoga grupas ir Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāta ekspertu grupas. Tās nodrošina vienotu tiesisko un procesuālo sistēmu apspriedēm ar nevalstiskajām ieinteresētajām personām. Tās palīdz Eiropas Komisijai sagatavot politikas iniciatīvas un sniedz konsultāciju pakalpojumus to tematiskajās kompetences jomās, kad ir vajadzīgas specifiskas profesionālās zināšanas. Turklāt pilsoniskā dialoga grupas ļauj apmainīties ar pieredzi un paraugpraksi, konkrēti, izplatot informāciju šo grupu dalībniekiem un ļaujot tiem sekot līdzi politikas attīstībai noteiktā darbības jomā.
Komisija publicēja uzaicinājumu iesniegt pieteikumus, lai izraudzītos jaunos pilsoniskā dialoga grupu locekļus 2023.–2027. gada periodam. Pieteikuma iesniegšanas termiņš, kas sākotnēji bija 2022. gada 29. novembris, tika pagarināts līdz 2023. gada 6. janvārim. Pamatojoties uz pieteikšanās procedūru un saskaņā ar Komisijas 2022. gada 3. augusta Lēmumu (ES) 2022/1368, Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāts iecēla septiņu jauno pilsoniskā dialoga grupu locekļus.
Plašāka informācija par uzaicinājumu iesniegt pieteikumus
Pilsoniskā dialoga grupas
Saskaņā ar Komisijas 2022. gada 3. augusta Lēmumu (ES) 2022/1368, ar ko atceļ Lēmumu 2013/767/ES, Komisija izveidoja septiņas kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) jautājumus aptverošas pilsoniskā dialoga grupas.
- KLP stratēģiskie plāni un horizontālie jautājumi
Visi ar KLP saistītie jautājumi, tai skaitā KLP stratēģisko plānu īstenošana ES valstīs un ilgtermiņa politikas attīstība.
- Lauksaimniecības tirgi
Ekonomikas un politikas attīstība dažādos augu produktu tirgos.
- Lopkopība
Ekonomikas un politikas attīstība dažādos dzīvnieku izcelsmes produktu tirgos.
- Lauksaimniecības starptautiskie aspekti
Visi jautājumi, kas saistīti ar KLP starptautisko dimensiju.
- Bioloģiskā lauksaimniecība
Bioloģiskā ražošana, tai skaitā šādas ražošanas īstenošana un jauni pasākumi, Komisijas politikas izstrāde un politikas perspektīvas.
- Kvalitāte un noieta veicināšana
Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes, garantētās tradicionālās īpatnības, fakultatīvas norādes par lauksaimniecības produktu kvalitāti un ES lauksaimniecības produktu popularizēšana.
- Vide un klimata pārmaiņas
KLP vidiskie un klimatiskie aspekti, sākot ar īpašiem atbalsta instrumentiem līdz vispārējai zaļajai arhitektūrai.
Pārredzamība
Komisija publiskos visus attiecīgos dokumentus, piemēram, darba kārtības, protokolus, secinājumus, daļējos secinājumus vai darba dokumentus par KLP jautājumus aptverošo pilsoniskā dialoga grupu veiktajām darbībām.
Izņēmumi attiecībā uz prasību sistemātiski publiskot dokumentus tiks piemēroti tad, ja to nodošana atklātībai varētu kaitēt sabiedrības vai privāto interešu aizsardzībai, kā noteikts 4. pantā Regulā (EK) 1049/2001 par publisku piekļuvi Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas dokumentiem.
- 2024. GADA 18. MARTS
Hronoloģija
- 2023. gada februāris/marts
Komisija ieceļ jaunās pilsoniskā dialoga grupu dalīborganizācijas.
- 2022. gada oktobris
Komisija publicē uzaicinājumu iesniegt pieteikumus, lai izraudzītos jaunos pilsoniskā dialoga grupu locekļus 2023.–2027. gada periodam.
- 2022. gada augusts
Komisija pieņem jaunu tiesisko regulējumu attiecībā uz pilsoniskā dialoga grupām, kas piemērojams no 2023. gada.
- 2021. gada jūlijs
Komisija nolemj uz laiku pagarināt pašreizējo pilsoniskā dialoga grupu organizāciju.
- 2014. gada jūlijs
Pamatojoties uz uzaicinājumiem iesniegt pieteikumus, Komisija pieņem lēmumu par pilsoniskā dialoga grupu sastāvu.
- 2013. gada decembris
Komisija izveido pilsoniskā dialoga satvaru.
- 1962. gads
Tiek izveidots satvars dialogam ar pārstāvības apvienībām un pilsonisko sabiedrību, kas nodarbojas ar jautājumiem, kurus aptver KLP.
Lai palielinātu caurskatāmību un nodrošinātu labāku pārstāvēto interešu līdzsvaru, bija nepieciešams pārskatīt esošo dialogu konsultatīvajās grupās un nodrošināt jaunu satvaru pilsoniskajam dialogam lauksaimniecības un lauku attīstības jomā, ieskaitot tā starptautiskos aspektus, kā arī noteikt šo grupu uzdevumus un struktūru.
Juridiskais pamats
Komisijas 2022. gada 3. augusta Lēmums (ES) 2022/1368, ar ko izveido kopējās lauksaimniecības politikas jautājumus aptverošas pilsoniskā dialoga grupas un atceļ Lēmumu 2013/767/ES.
Komisijas horizontālie noteikumi attiecībā uz ekspertu grupām:
Līdzīgas saites
List of agricultural civil dialogue groups for the period 2014-22, members and meeting documents.
Runa ir par ES lauksaimniecības un sabiedrības partnerību, kuras mērķis ir nodrošināt stabilu apgādi ar pārtiku par pieņemamām cenām, pasargāt lauksaimnieku ienākumus un uzturēt rosību laukos.